[Uživo iz Poreča] Košarkašice Športske gimnazije u dvije utakmice napravile razliku od 92 poena

Prvi dan završnice Državnog natjecanja u momčadskim sportovima završio je nadmetanjima 48 najboljih muških i ženskih srednjoškolskih ekipa u Hrvatskoj u četiri sporta – futsalu, košarci, odbojci i rukometu. Sutra će se odigrati polufinalni te finalni dueli. Od istaknutijih iznenađenje prvog dana završnice valja istaknuti ispadanje Strukovne škole Gospić u muškom futsalu, mada ekipa ima čak dva kadetska reprezentativca. S druge strane košarkaška ekipa Športska gimnazija u ženskoj konkurenciji, potpuno je opravdala status nedodirljivog te u dvije utakmice napravila koš razliku +92.

Na završnici Državnog prvenstva koji organizira Hrvatski školski športski savez, putem projekta IPL, osnovci i srednjoškolci objavljuju svoje novinske izvještaje s natjecanja.

Tako su danas mnoštvo zanimljivosti popratili Maja Sadiković, Gabrijela Kusanović, Nikolina Jurković i Tea Franjić.

Njihov izvještaj s informacijama koje su objavljivali iz minute u minutu prenosimo sa stranica Saveza u cijelosti.

[VIDEO+FOTO] Veličanstven light show obilježio otvaranje Državnog prvenstva

Uživo

8:03 Na košarkaškim terenima traje zagrijavanje. Ne zna se favorit unparijed, a koordinator kaže “svi su favoriti, djelomično zato što su nekim ekipama koji glase kao najbolji igrači ozlijeđeni”.

8:05 Nogomet je počeo prije nekoliko minuta, a voditelj kaže da svi dobro igraju i da favorita za sada nema

8:21 U napetoj tekmi između Dugog Sela i Špogija, favorit je Dugo Selo, vode par golova razlike. Pivot pogodio golmana u glavu punim šutom, on nastavio braniti.

8:24 Špogi vodi dva razlike, Dugo Selo zove hitni time-out.

8:27 Dugo Selo nakon time-outa se podiglo i sada opet vodi.

8:34 Minuta do kraja, 16:15 vodi Dugo Selo.Špogi zvao time-out da se dogovori oko akcije za izjednačenje.

8:39 Kraj! Nakon izjednačene utakmice pobjedilo Dugo Selo 17:16.

8:42 U košarci još traju prve utakmice. Dečki navijaju punom parom jer je rezultat jako napet. Cure su mirne jer Split nakon prve četvrtine vodi čak 19 razlike.

8:46 Dubrovnik i Koprivnica u futsalu su završili 0:0, svaki igrač je ostavio srce na terenu i zaista je želio pobjedu za svoju momčad. Napetost se mogla rezati nožem. U tijeku je utakmica kod djevojaka u kojoj su favoritkinje cure iz Rijeke.

8:57 Igra se utakmica Gymnicus-Varaždin u rukometu. Nakon 7 minuta rezultat je 1:2 zahvaljujući nepreciznim šutevima obje stranepod pritiskom oštre obrane i dobrih golmana

9:00 Raspored utakmica možete pronaći ovdje, a fotografije svih ekipa ovdje.

9:05 Križevci su poveli u drugoj četvrtini protiv Osiječana (mladići košarka), a Spličanke iz poena u poen osiguravaju svoju pobjedu povećavajući prednost protiv Rijeke (košarka djevojke).

9:07 Rukomet: Dva isključenja u osječkim redovima su dali šansu Varaždinu. Poveli 3:1, ali Osijek se brzo vratio u igru i uspio izjednačiti u 14. minuti na 4:4. Poluvrijeme završilo 5:5.

9:14 Kod odbojkašica je koljeno ozlijedila Franciska Lovrić (broj 6, Polet, Vinkovci) prilikom skakanja u smeč. No, sve je u redu. Ženska odbojka: Mate Balota Poreč – Špogi Zagreb, glatka pobjeda Porečanki 2:0, dok je u muškoj konkurenciji Polet iz Vinkovaca izgubio od Tehničara iz Siska 2:0 u setovima.

9:20 Rukomet: Obrana puca na obje strane, ali Osijek bolje iskorištava (10:8, 24min.). Varaždin zove time-out za odmor, motivaciju i nešto malo dogovora oko akcija. Osijek i dalje vodi, ali Varaždin im ne da da se opuste, pušu im za vratom cijelo vrijeme. 28.min 13:10.

9:25 Rukomet: Kraj utakmice! Osijek pobijedio Varaždin 14:12.

9:30 Košarka: Prve utakmice su završile. Kod dečkiju je pobjedio Osijek, dok su kod cura pobjedile Splićanke.

9:35 U ženskom futsalu Rijeka je bez velike rezultatske napetosti pobjedila Zadar 4:0.

9:38 U rukometu Dugo Selo je bolje otvorilo utakmicu i sada vodi 3:0 protiv Rijeke. Upravo su zbog naguravanja na liniji isključena dva igrača iz obje momčadi. Rijeka se probudila i sada Dugo Selo vodi 5:3. Još je jedan igrač isključen zbog tenzija na terenu.

9:40 Počinje utakmica u futsalu između Zagreba i Samobora

9:45 U utakmici Rijeke i Dugog Sela, Dugoselci vode 7:5. Rijeka je zbog nesportskog ponašanja dobila već treće iskljućenje i takvo ponašanje bi ih moglo koštati. Dugo Selo je povečalo prednost i sada vodi 10:7. Rijeka zove time-out za dogovor zadnjih minutu i pol.

9:52 U ženskoj odbojci Spličanke vode protiv Vinkovaca 1:0 u setovima, dok je kod mladića u odbojci Blaž Juraj Trogiranin poveo protiv mladića iz Čakovca 1:0

9:55 Rukomet: Dugo Selo – Rijeka 10:9 poluvrijeme. Ukupno čak pet isključenja u prvom dijelu od kojih je četiri zbog nesportskog ponašanja.

10:08 Rukomet: Rijeka je dobro ušla u drugo poluvrijeme, konačno pokazuju što mogu. Rij-DS 14:15. Rijeka i dalje pokušava stići zaostatak, ali gube lopte zbog panike. DS zvao timeout da se malo odmore. Rezultat je 15-21 za Dugo Selo. Utakmica je gotova. Rij-Ds 21:24. Dugo Selo je pobijedilo Zagreb i Rijeku i sada bi mogli na zasluženi odmor.

10:15 U odbojci se i dalje igraju prve utakmice. I kod muških i kod ženskih je u tijeku treći seti.

10:17 Futsal mladići: Zagreb je s lakoćom svladao Samobor rezultatom 4:0. Na poluvremenu je bilo 2:0. Sada se zagrijavaju ženske ekipe iz Čakovca i Dugog Sela

10:22 U ženskoj odbojci Spličanke su dobile Polet 2:1, dok su mladići iz Blaža Jurjeva Trogiranina bili bolji od Čakovčana 2:1-

10:30 Rukomet: Peta minuta utakmice između Splita i Osijeka, rezultat 1:4. Klupa Splita već zvala timeout. Osma minuta, Osiječani napravili cepelin!

10:33 Futsal djevojke: Za sada je 2:1 za Dugo Selo protiv Čakovca.

10:37 12.minuta traje, Osijek vodi 10:4. Poslali su cijelu zamjensku postavu na zagrijavanje. Lijep gol Splita iz sedmerca golmanu kroz noge. Na poluvremenu je rezultat 11:6 za Osijek.

10:40 Osijek je “prodao” Spličanima još jedan cepelin. Rezultat je 17:7.

10:48 Dečki iz Samobora su u košarkaškoj utakmici bili puno bolji od mladića iz Šibenika. Samobor – Šibenik konačni rezultat 61:46!

10:53 Nakon prve odbojkaške utakmice mladići iz Trogira komentiraju kako su unatoč tome što su došli u Poreč tek noćas u 3:30 odigrali dobru utakmicu i uspjeli pobjediti. Prije školskog državnog prvenstva dečki su u Zagrebu nastupili na Državnom odbojkaškom prvenstvu

10:58 Kraj. Split – Osijek 13:20. Kod mladića rukomet Dugo Selo i Osijek imaju po dvije pobjede i prvi su u svojim skupinama, te sad mirno čekaju svoje protivnike u sutrašnjem polufinalu. Dugo Selo prvo u skupini A, Osijek prvi u skupini B

11:10 Futsal: U zadnjim minutama utakmice djevojke iz Dugog Sela zabile su dva gola te su pobjedile Čakovec rezultatom 6:4

11:16 Zagreb i Rijeka mladići igraju rukomet. U 13. minuti je 5:5. Rijeka se u prvoj utakmici dovela u nepovoljnu situaciju koja je rezultirala lošim šutevima iz žurbe i panike, i nažalost nisu promijenili stav u drugoj utakmici. Špogi je smireniji i kada se uđe u odlučujuće trenutke imat će veliku prednost. Poluvrijeme 6:6

11:21 Košarka: Dečki iz Zagreba vode Križevce, vidljivo su bolji, isto kao i cure iz Zagreba koje vode s 20 poena razlike protiv Spličanki. Dečki iz Križevaca pružaju dostojan otpor, no Zagreb je ipak kvalitetniji

[Top sportašica] Talentirana košarkašica Ivana Dojkić već je sa 16 napravila inozemni transfer

11:28 Rukomet: Počeo je i ŠPOGI paničariti u utakmici protiv Riječana. Par izgubljenih lopti i Rijeka vodi 11:10

11:31 Košarka: U utakmici s Križevcima Zagrepčani su doživjeli dvije ozljede unutar pet minuta. Igrač Maričević je vrlo ljut, kaže da mu se zglob često ozlijedi, ali da baš sad nije očekivao

11:38 26. minuta Rijeka protiv Špogija vodi 14:12. Špogi zove timeout pri rezultatu 13:14 za dogovor i malo odmora. Igraču Špogija Josipu Letini (broj 10) pruža se liječnička pomoć zbog udarca u koljeno. Čini se kako je njegova ozljeda Špogiju dala motivaciju, rezultat je 15:15. Špogi zabija za pobjedu. Špogi Rijeka 16:15

11:40 Košarka cure: Zagrepčanke pobjedile Spličanke s ogromnom razlikom od 40 koševa prednosti

11:42 Zanimljivost u odbojci: Muška odbojkaška ekipa Polet iz Vinkovaca plasirala se na Završnicu DP-a nakon 20 godina. Ponos škole

11:45 Futsal: Napeta utakmica između Vinkovaca i Koprivnice kod mladića završila je pobjedom Vinkovaca 1:0

11:56 Trenutno igraju muški odbojka Blaž Jurjev Trogiranin i Mladost, kod djevojaka igraju Čakovec i Polet iz Vinkovaca. Treba napomenuti kako je kod djevojaka Poreč pobjedio obje utakmice i s lakoćom su se plasirale u polufinale.

12:07 Kod djevojaka u futsalu Osiječanke su krenule furiozno i već u drugoj minuti povele 1:0

12:21 Rukomet: U utakmici između Varaždina i Splita, Varaždin je neuhvatljiv. Iako su obje ekipe krenule žustro, Varaždin se brzo “odlijepio” i u jednom trenutku vodio je 8:1. Spličani su se pribrali i na poluvremenu je rezultat bio 12:6. Trenutno je 19. minuta i Varaždin ide ka pobjedi, rezultat je 15:9 i kako stvari stoje Split samo može smanjivati razliku. Trenutno je 21.minuta, rezultat 17:10

12:29 Futsal: Završila je vrlo zanimljiva utakmica između Osijeka i Zadra. Konačni rezultat 4:2 za Osijek

12:31 Rukomet: Split je uspio smanjiti zaostatak protiv Varaždina, no ništa više od toga. Konačni rezultat 21:15 za Varaždin

12:34 Košarka: Koprivničanke se lako obračunavaju s djevojkama iz Slavonskog Broda. Koprivničanke vode +20, rezultat je 51:31. Kod mladića Puljani i Šibenčani igraju dosta napetu utakmicu i teško je prognozirati pobjednika. Sada je 36:29 za Puljane

12:40 Futsal: Već u osmoj minuti utakmice igrač Zagreba Tin Matić dobio je crveni karton i time ostavio svoju momčad na cijedilu. Gospić koristi priliku i iz slobodnog udarca zabija za vodstvo 1:0. Gospiću se ozlijedio Franjo Idžanović i vjerojatno se neće vraćati u igru.

12:41 Rukomet: Kreće i ženski dio natjecanja koji otvaraju Sinj i Rijeka. Ekipe su spremne na terenu i od igre ih dijeli samo sučev zvižduk

12:47 Odbojka: Blaž Jurjev Trogiranin se sa dvije pobjede u skupini također bez većih problema i pomalo iznenađujuće plasirao u polufinale kao prvi u skupini. S lakoćom su pobjedili ŠPOGI i Rovinj, “srednjoškolske odbojkaške slie”

12:54 Košarka: Pula i Šibenik i dalje igraju još uvijek napetu utakmicu koš za koš. Upravo je završila utakmica kod cura. Koprivnica je pobjedila Slavonski Brod 59:45. Djevojke iz Broda su se uspjele pribrati i na kraju smanjiti zaostatak

13:10 Košarka: Pula pobjedila Šibenika 57:49. Dosta mirne zadnje minute donijele su Puli na kraju ipak glatku pobjedu. Trenutno traje utakmica između Špogija i Rijeke. Cure iz Špogija vode bez problema i nedostižne su, rezultat 34:10. Iako vode s ogrmonom razlikom, cure iz Špogija su najvatrenije navijačice

13:26 Rukomet: Sinj i Rijeka igraju, obje ekipe su ušle oštro u utakmicu, ne štedi se snaga. U petoj minuti rezultat je bio 3:1 za Rijeku

13:35 Odbojka: Igraju se posljednje utakmice. Kod djevojaka igraju ŠPOGI i Sokol, a kod mladića Sisak i Čakovec

[FOTO] Netko je na nastavi, netko je na Državnom

13:48 Košarka: Kod djevojaka su se u polufinale plasirale Špogijevke s dvije glatke pobjede. Dalje također idu i djeovjke iz Splita koje imaju po poraz i pobjedu. Zanimljivost u današnjem djelu košarke je da je jedan igrač nastupio u različitim tenisicama. Čeka se posljednja utakmica skupine B

13:59 Futsal: U napetoj utakmici kod djevojaka Zagreb je dobio Čakovec rezultatom 5:3, iako je poluvrijeme završilo 1:1. U muškom dijelu utakmice Gospić i Zagreb su remizirali 1:1

14:05 Odbojka: U muškoj konkurenciji odbojkaši iz Siska su prvi u skupini A i s olakšanjem čekaju protivnike u sutrašnjem polufinalu

14:12 Odbojka: Upravo je počela posljednja utakmica kod djevojaka između Splita i Čakovca

14:18 Futsal: U tijeku je i završna faza kod mladića. Zadnju utakmicu upravo igraju Dubrovnik i Vinkovci u skupini A

14:20 Košarka: Kod djevojaka je također u tijeku posljednja utakmica. Igraju Zaprešić i Koprivnica

14:28 Rukomet: Sinj – Rijeka 12:18 (poluvrijeme 6:9), Koprivnica – Špogi 11:16 (4:6). Zelina – Sinj je u tijeku, rezultat na poluvremenu je bio 5:6. Trenutno se igra 26.minuta, 12:16 je rezultat. Zelina zove time out. Odmor je pomogao Zelini koja je u četiri minute zabila 6 golova, ali Sinj je zabio tri i odnio tijesnu pobjedu. Konačni rezultat 18:19

14:46 Futsal: U skupini A Dubrovnik je dobio Vinkovce 2:1. Dalje su prošle obje ekipe

14:52 Rukomet: Na zagrijavanju su ekipe Đakova i Koprivnice. Iako je đakovačka gimnazija prošle dvije godine osvajala prvo mjesto u državi, ne sumnjamo da će im ekipa Koprivnice čije igračice igraju za Podravku biti dostojni protivnici

14:58 Kod odbojkašica u skupini B prvo mjesto osvojile su djevojke iz Splita koje imaju dvije pobjede i čekaju svoje sutrašnje protivnice u polufinalu

15:03 Rukomet: Šesta minuta je na utakmici Đakovo-Koprivnica, a atmosfera nalikuje finalu. Agresivni napadi i oštra obrana doveli su do rezultata 4:3 za Đakovo. Komentari na tribinama govore da je divno gledati i da igraju kao da im je zadnja utakmica u životu

15:09 Košarka: Kod cura je Koprivnica pobjedila 67:44, kod mladića je Samobor i Pula u tijeku (druga četvrtina)

15:11 Rukomet: Đakovčanke izjednačuju na 7:7. Kraj prvog poluvremena

15:24 19. minuta je u tijeku kod rukometašica. Rezultat je 10:9 za Đakovo. Ekipa Koprivnice je izgubila prvu utakmicu i treba im pobjeda za polufinale. Sada je 25. minuta, Đakovo vodi Koprivnicu 13:11

15:31 U futsalu se igraju posljednje dvije utakmice po rasporedu, dok je u rukometu i dalje napeto, 28. je minuta rezultat je 14:14 i čini se da će se borba odvijati do zadnje sekunde. Odbojkaši Rovinja su dobili momčad Špogija 2:1 i sutra ih u polufinalu čeka momčad Siska. U zadnjem setu bilo je 16:14 za Rovinj, tako da je otac Ivanišević, trener Rovinja, dobio sina trenera Špogija

15:33 Košarka: Samobor je u posljednjoj utakmici dobio Pulu 67-39 i time je kompletirano posljednje kolo u košarci

15:38 Rukomet: Đakovo je pobjedilo Koprivnicu 16:15! Trenutno traje utakmica između Rijeke i Zeline

15:43 Futsal: Djevojke Osijeka su “rasturile” djevojke iz Rijeke rezultatom 11:0

15.54 Rukomet: Šut desnog krila završio je na licu golmanice iz Rijeke koja je morala napustiti igru na nekoliko minuta. U desetoj minuti rezultat je 6:4 za Zelinu. Kraj prvog poluvremena, Rijeka-Zelina 6:7

Ovo su svi sudionici završnice sportskog Državnog prvenstva u Poreču

16:00 Iako se odbojka i košarka završila, kod nogometa i rukometa utakmice još traju. Zanimljivost je da su oni koji su završili svoje nastupe za danas, odlučili iskoristiti slobodno vrijeme skokom u hotelski bazen na otvorenom, iako je temperatura prilično neugodnih 17 stupnjeva. Slično se događalo i jučer, tako da je dežurna liječnica danas imala više od 10 intervencija zbog prehlade, a zabilježen je i jedan slučaj vodenih kozica

16:10 Situacija postaje sve napetija na rukometnim terenima. Rijeka je upravo stigla Zelinu, i nakon zaostatka od četiri razlike, rezultat je 11:11

16:14 Kod nogometaša smo došli pred kraj. Samobor je bio bolji glatkom pobjedom 3:0 protiv Gospića. Sada se igra zadnja utakmica kod djevojaka, Dugo Selo – Zagreb

16:20 Rukomet: Kraj utakmice! Iako je Zelina vodila cijelu utakmicu, Rijeka se probudila na vrijeme i pobjedila rezultatom 14:13

16:33 U tijeku je utakmica između Špogija i Đakova. Obje ekipe su pobjedile Koprivnicu i ovo je borba za prvo mjesto u skupini. 8.minuta je. Špogi je od početka nametnuo brzi ritam, ali Đakovčanke prate bez problema. Rezultat je 6:6

16:42 U 14. minuti u napetoj utakmici Zagreb – Đakovo 8:10

16:54 20. je minuta Zagreb-Đakovo 9:12. Đakovo si pokušava osigurati pobjedu što ranije, ali ih Špogi prati. S obzirom da je riječ o posljednjoj utakmici prvog dana, kroz sat vremena imat ćemo gotov bilten s rezultatima današnjeg dana, kao i s parovima sutrašnjih polufinala.

17:05 Špogi-Đakovo 13:15