FER-ovci su štreberi koji se ne odvajaju od laptopa, KIF-ovci ne skidaju trenirke, a filozofi su uvijek u pravu. No pogledajte koji su to najrašireniji stereotipi o studentima Ekonomije.
Društvo u kojemu živimo sklono je podlijeganju stereotipima, bilo da se radi o pozitivnim ili negativnim predrasudama koje vežemo uz određenu skupinu ljudi.
Studenti šire određene predrasude
Među studentskom populacijom također su raširene neke predrasude koje mnogi uzimaju zdravo za gotovo. Već smo pisali o tome koji se stereotipi vežu uz studente i studentice Filozofskog fakulteta, koje su najčešće predrasude o FER-ovcima i Fer-ovkama te što se priča o studentima KIF-a.
Ovaj put smo odlučili skupiti najučestalije stereotipe o studentima Ekonomije. Stoga pročitajte u nastavku na koji način se prepoznaju ekonomisti i ima li istine u tim stereotipima.
Stereotipizirani ekonomisti
– Ekonomistice se pridržavaju dress codea – full make up, što kraće haljine i suknje, dublji dekolte, štikle i ogromna torba po mogućnosti s cirkonima
– Da biste bili dobar ekonomist, uopće ne trebate biti dobar matematičar
– Kad netko kaže da je na Ekonomskom fakultetu, sljedeće pitanje je: ‘A studiraš li koji FAKULTET?’
– Ekonomisti u svemu gledaju vlastitu korist
– Studenti Ekonomije u iznos školarine nadodaju i količinu novca potrebnu da polože godinu
– Ovako ekonomisti dijele ljude: Na one koji studiraju ekonomiju i ostale
– Kako ekonomisti definiraju sljedeće pojmove: ZARUKE su mogućnost plasmana, BRAK je ugovor, a DJECA anex ugovora. KUĆNI PRIJATELJ je kooperant, a PUNICA porezni organ.
– Više od 90 posto studenata je na Ekonomiji jer nisu upali na željeni fakultet
– Ekonomisti su lijenčine jer znaju da ih po završetku faksa čeka burza rada i da neće naći posao