Bogatije studentice sklonije ‘zabavljanju’ s kolegama nego one slabijeg imovinskog stanja
Prema članku koji je izašao u New York Timesu, studentice jačeg socio-ekonomskog statusa sklonije su imati neobvezne seksualne odnose, odgađanju odgovornosti odraslih ljudi i manjem interesu za ozbiljne veze nego njihove siromašnije kolegice. Tekst koji je nastao nakon što su istraživači pratili ponašanje studentica na Sveučilištu Indiana podigao je dosta prašine među čitateljima.
Veliku buru ovih je dana podigao članak u uglednom New York Timesu, zbog toga što se navodi kako su bogatije studentice sklonije neobveznim odnosima nego studentice slabijeg imovinskog stanja, piše Business Insider. Istraživači koji su pratili grupu studentica sa sveučilišta u Indiani, tvrde kako su žene bogatijeg zaleđa manje zainteresiranje za ozbiljne veze i odgovornost, a više ih zanimaju površni odnosi bez obaveza.
Dominantna sveučilišna kultura reflektira vjerovanja privilegiranijih
Žene koju su potekle iz obitelji s manje privilegija okaraktarizirane su kao ozbiljnije studentice koje su kolege koji se opijaju i ‘zabavljaju’ promatrale kao nezrele. Istraživači Laura Hamilton i Elizabeth A. Armstrong, koje su citirane u New York Timesu, nakon što su razgovarali su grupom žena na sveučilištu Midwest došle su do nekoliko zaključaka.
Studentice iz srednjeg sloja manje zainteresirane za ‘zabavljanje’
Dominantna sveučilišna kultura reflektira vjerovanja onih privilegiranijih, prije nego ostalih slabije stojećih studenata. Studentice potekle iz obitelji srednjeg sloja manje su zainteresirani za neobvezne odnose, a to se karakterizira kao brža tranzicija u odraslost. Za takve žene, zaključuju istraživači, sveučilišni život može biti neugodan i izolirajući. Mnoge manje privilegirane studentice napustile su školovanje zbog pritisaka od partnera kod kuće.
Iako je istraživanje pokazalo zanimljive i dosta kontroverzne rezultate, nije sasvim dokazano da je društvena klasa prediktor određenog načina seksualnog ponašanja.