Pretraga

Još jedan fakultet izabrao novoga dekana, kaže da će se voditi načelima izvrsnosti i uključivosti

A- A+

Ekonomski fakultet u Rijeci izabrao je novoga dekana. Saša Drezgić, dugogodišnji profesor tog faksa od listopada će njime upravljati, kaže, vodeći se načelima transparentnosti, uključivosti i solidarnosti.

saša drezgić

Saša Drezgić, novoizabrani dekan Ekonomskog fakulteta u Rijeci
Foto: EFRI PR

Ekonomski fakultet u Rijeci, nakon dva uzastopna mandata uprave na čelu s profesorom Alenom Hostom, dobio je novog dekana koji na dužnost stupa u listopadu, početkom nove akademske godine.

Organizirao međunarodne konferencije

Za novoga je dekana na sjednici Fakultetskog vijeća većinom glasova izabran Saša Drezgić. Kako navode s Ekonomskog fakulteta, Drezgić je njihov dugogodišnji profesor koji je izdao značajan broj znanstvenih i stručnih publikacija, sudjelovao na međunarodnim konferencijama, a pritom i organizirao Economics of Digital Transformation.

Usto je i urednik Zbornika radova Fakulteta te voditelj poslijediplomskog specijalističkog studija Menadžment u javnom sektoru. Kako ističu s riječke Ekonomije, novoizabrani je dekan dugi niz godina vodio Centar za lokalni Ekonomski razvoj (CLER) pri istom fakultetu, prvu tvrtku osnovanu od strane jedne akademske institucije u državi. Uspostava je to, napominju, suradnje između udruga, gospodarskih subjekata, javnog sektora te akademskih institucija.

Izdvojeni članak
Sanja Sever Mališ

Najveći fakultet u državi dobio novu dekanicu: Izbore pratile kontroverze, ponajviše oko studenata

‘Izvrsnost, transparentnost, uključivost…’

Novoizabrani je dekan u svom programu istaknuo kako će upravljati Ekonomskim fakultetom vodeći se načelima znanstvene i nastavne izvrsnosti, transparentnosti, otvorenosti, povezanosti s gospodarstvom, javnim sektorom i širom zajednicom, institucionalnog kredibiliteta, pravednosti i solidarnosti, internacionalizacije, integriranosti studenata te uključivosti.

Kako bi postigao navedene ciljeve i osigurao povećanje kvalitete studija, navode s riječke Ekonomije, povećanje visoke zapošljivosti studenata i znanstvene kvalitete te produkcije, ističe važnost sinergije djelovanja svih dionika kroz solidarne, pravedne i nesebične odnose te naglašava kako ‘poslovni rezultati Fakulteta u konačnici nikad nisu rezultat pojedinca, već isključivo cijelog kolektiva, čiji uspjeh može se graditi samo na čvrstim međuljudskim odnosima i sinergijskom djelovanju’.