Pretraga

Studentska legenda: Je li pakao egzoterman ili endoterman?

A- A+

Studentska kreativnost nema kraja. Upravo to dokazuju razne urbane legende koje generacijama kruže po fakultetskim hodnicima i oduševljavaju mnoge. Mi vam ovom prilikom donosimo jednu od najpoznatijih studentskih legendi koja odgovara na pitanja ‘Je li pakao egzoterman ili endoterman’.

Studenti glase kao snalažljiva škvadra iz čijih usta se čuju najnevjerojatnije stvari. Neke od tih dogodovština prepričane su toliko puta da se više i ne zna pravi izvor, a svojom osebujnošću i kreativnošću su zaslužile status studentskih legendi.

Jednu takvu danas vam i mi donosimo. Naišli smo na više verzija koje sugeriraju da se dotični događaj zbio na Sveučilištu u Washingtonu, New Yorku ili pak zagrebačkom FSB-u. Bez obzira koja verzija bila točna priča je vrlo zanimljiva sama po sebi bez obzira na detalje.

Profesor na Sveučilištu u Washingtonu dao na ispitu neobično dodatno pitanje koje je glasilo ‘je li pakao egzoterman (ispušta li toplinu) ili pak endoterman (apsorbira li je)’.

Gotovo svi studenti su odgovorili na pitanje pozivajući se na Boyle – Mariotteov zakon o rastu ili smanjivanju volumena plina ovisno o temperaturi, ali jedan od studenata je u svome ispitu zapisao slijedeće:

Izdvojeni članak

Neobični fakultetski smjerovi: Iako egzotična indologija nudi dosta opcija za zapošljavanje nakon faksa

Kao prvo moramo znati kako se masa pakla mijenja s vremenom. Kako bismo to doznali treba nam broj duša koje u pakao ulaze u vremenskoj jedinici i broj duša koje u istom vremenu izlaze iz njega.
Mislim da sa sigurnošću možemo reći da duša koja jednom uđu u pakao iz njega više ne izlazi.

Što se tiče broja duša koje ulaze u pakao vrijedi slijedeće – neke relige tvrde da ako niste pripadnih njihove religije ćete ići u pakao. S obzirom na to da postoji više takvih religija, a da čovijek ne može biti pripadnik više od jedne, možemo pretpostaviti da neke duše idu u pakao. Ukalkuliramo li broj rođenih i umrlih možemo očekivati eksponencijalni prirast broja duša na ovoj lokaciji.

Izdvojeni članak

Kreativna ekipa snimila šaljiv video o razlikama između stvarnog seksa i pornića

Sada obratimo pažnju na promjenu volumena pakla jer, prema Boyle-Mariotteovom zakonu, da bi temperatura i pritisak u paklu ostali konstantni, volumen pakla mora rasti proporcionalno broju pridošlih duša.
S obzirom da to nije slučaj imamo dvije mogućnosti:

1.) Ako pakao ekspandira sporije od porasta broja pridošlih duša, onda će temperatura i pritisak rasti, dok ne dođe do eksplozije pakla.

2.) Ako se se pakao širi brže nego što raste broj duša u njemu, onda će pritisak i temperatura opadati dok se pakao ne zaledi.

Izdvojeni članak

Znanstvenici tvrde: Čitatelji znanstvene fantastike su kreativniji i bolje rasuđuju

Kako odlučiti koja od dvije mogućnosti je prava?
Ako prihvatimo izjavu koji mi je dala kolegica Ann da će prije će osvanuti hladan dan u paklu nego što će spavati sa mnom i ako pri tom uzmemo u obzir nesumnjivu činjenicu da ja još nisam imao seksualni odnos s njom, dolazimo do zaključka da mogućnost broj dva ne može biti točna. Time dokazujem da je pakao egzoterman i da se neće zalediti.

Student je ocjenjen odličnom ocjenom.

Ako imate i vi ovakve neobične studentske legende šaljite nam ih na mail [email protected]