Pretraga

Don Gallo: Svećenik koji puši hašiš i podržava gay zajedicu

A- A+

Don Andrea Gallo trenutno je jedan od najpopularnijih talijanskih svećenika i to zahvaljujući stavovima od kojih službenoj Crkvi klecaju koljena. Na misama s vjernicima pjeva popularne pop pjesme, a na čelu Crkve priželjkuje Papu homoseksualne orijentacije.

Zai.net

Komunist, zagovaratelj legalizacije lakih droga, omiljena osoba LGBT zajednice

Don Andrea Gallo u Italiji je poznat kao pobornik komunizma pa je tako nedavno održao i misu zadušnicu za Huga Chaveza, preminulog predsjednika Venecuele koji je bio jedan od najpoznatijih komunističkih vladara. Također, 2006. godine zaradio je prijavu zbog toga što je u gradskoj vijećnici Genove zapalio joint kako bi pokazao podršku legalizaciji lakih droga. No, to nije sve. Don Gallo prosvjedovao je i protiv izgradnje američke vojne baze u blizini Vicenze, a LGBT zajednica Italije 2011. godine izabrala ga je za ‘osobu godine’. Redovito osuđuje Crkveni stav prema gay zajednici, a 2009. godine i sam je participirao u Pride povorci u Genovi.

Homoseksualni papa bi bio prekrasan odabir. Postoji jednakost među svom božjom djecom. To bi trebala biti srž svake propovijedi – svi smo mi Božji sinovi i kćeri. Homoseksualni svećenik trebao bi moći izraziti svoju seksualnost, inače se to potiskivanjem pretvara u pedofiliju, izrekao je Don Andrea Gallo u svom intervjuu za Radio 24 i – ostao živ. Tu nam odmah u sjećanje ulazi relativno nedavna izjava hrvatskog teologa Adalberta Rebića koji je pričao o nekakvoj ‘zavjeri komunista, predera i lezbi’ koja je vjerojatno bila smislena i logična samo njemu.

Onima koji su mućnuli glavnom bila je tek – govor mržnje.

Don Gallo je u nastavku intervjua otkrio i kako ga je kao mladog svećenika pokušao silovati jedan biskup, a intervju završio tvrdnjom da bi kao Papa ispraznio Vatikan i propovijedanje vjere preselio tamo gdje joj je mjesto – na ulice.

Andrea Gallo zaredio se kao dvadesetogodišnjak 1948. godine i pridružio se redu Salezijanaca. Nakon toga završio je gimnaziju i studij filozofije u Rimu te krenuo na put u Sao Paolo odakle je ubrzo otjeran zbog ‘neobičnih metoda.’ Po povratku u Italiju dodijeljen mu je posao kapelana u popravnom domu. Tu je izdržao tek tri godine iako ga je sredina iznimno zavoljela jer je represivne metode zamijenio slobodom i povjerenjem.

Nezadovoljan onim u što se pretvorio red Salezijanaca, Don Gallo ga napušta 1964. godine. Nedugo nakon toga postaje zatvorski kapelan na otoku Capraia gdje ostaje tri mjeseca prije no što biva premješten u župu Carmine. Tamo je, pak, jedan znatiželjnik u sklopu crkve pronašao prostor u kojemu je opušteni Don Gallo pušio – hašiš.

Iako su se župljani Carmine žestoko usprotivili tomu da Don Gallo napusti župu, naređenje Crkve moralo se slušati. Ovaj karizmatični svećenik tako je na kraju završio u San Benedettu gdje je uz pomoć lokalnog župnika osnovao zajednicu za siromašne.

Šira javnost izvan izvan Italije za njega je saznala tek kad je sa svojim vjernicima na misi zapjevao popularnu pjesmu ‘Ball Ciao’ kako bi proslavio 42. godišnjicu osnutka zajednice u San Benedettu.