Pretraga

Drama u istarskoj školi: Učenici zapalili školsku klupu, sve snimili i objavili na TikToku

A- A+

Učenici sedmog razreda Osnovne škole Rivarela u Novigradu jutros su raspršili sprej po školskoj klupi, a zatim ju – zapalili. Sve su snimali mobitelom da bi snimka naposljetku završila na TikToku. Tako je škola i saznala za nemili incident te o svemu obavijestila policija i socijalnu službu.

vatra

Ilustracija: Unsplash; Matt C

Kako doznaje Glas Istre, u novigradskoj Osnovnoj školi Rivarela jutros je grupica učenika raspršila sprej po školskoj klupi. Potom su je zapalili upaljačem, a dok je gorila, snimali mobitelom pa poslije sve objavili na TikToku.

Učenici sedmog razreda

Ravnateljica škole Davorka Parmać, čim je doznala za incident, pozvala je policiju u školu, prenosi Glas Istre. Na sreću, kazala je novinarima, nije bila riječ o vršnjačkom nasilju, već uništavanju materijalne imovine škole. Potom je prepričala što se zapravo dogodilo.

– U jednom sedmom razredu jutros oko 9,30 sati učenici, predvođeni učenikom koji je skloniji neprimjerenom ponašanju, raspršili su sprej po jednoj učeničkoj klupi te ju nešto kasnije upaljačem zapalili. Dok je klupa plamtjela snimali su video zapis i to proslijedili na mrežu Tik Toka. Nakon što je snimka objavljena i proširena po društvenim mrežama jedna je baka, inače naša bivša djelatnica obavijestila policiju o tom ekscesu, priča ravnateljica Parmać novinarima Glasa Istre.

Izdvojeni članak

Oglasio se otac pretučenog prvašića: ‘Sestra ga je našla uplakanog, imao je ozljede glave, obje ruke…’

Škola saznala tek popodne

U posjed snimke škola je došla tek oko 13.30 sati, nakon čega su zvali policiju, Centar za socijalnu skrb i roditelje djece iz tog razreda. Poseban su razgovor, kaže, obavili s roditeljima učenika koji je bio glavni akter događaja. Novinarima je rekla da je utučena zbog toga što nitko od učenika taj incident nije prijavio dežurnom učitelju ili upravi škole.

– Slične negativne vijesti brzo postižu veliku popularnost u medijima i na društvenim mrežama pa mnogi učenici podliježu kreiranju incidenata osjećajući potrebu za medijskom pozornošću, lažnom slavom, mišljenja je Parmać, prenosi Glas Istre.