Evo na kakve je bizarne načine trenirao najveći majstor iluzije u povijesti
Od malih nogu Harry Houdini se na neobične načine pripremao za svoje opasne performanse. Već s devet godina nastupio je u svojoj prvoj predstavi, kao tinejdžer je radio kao šegrt u radionici gdje je naučio sve o bravama, a s 18 je mogao skoro četiri minute roniti pod vodom.
Harry Houdini se opsesivno pripremao za svoje nastupe, ali upravo bizarne i opasne vježbe, koje je za vrijeme svoje karijere svakodnevno trenirao, omogućile su mu da postane najpoznatiji iluzionist u povijesti te neobične profesije i da preživi sve te godine.
Kao mladić zatvoreniku je otvorio lisice
Prvi puta je nastupio sa samo devet godina
Još kao dijete Houdini je bio uspješan u raznim sportovima, a bio je član nekoliko newyorških klubova. Kao tinejdžer neuspješno je pokušao upasti u plivačku reprezentaciju SAD-a, svakodnevno je trčao, a bavio se i amaterskim boksom. Redovitim sportskim treninzima održavao je izdržljivost koja mu je često bila ključna za preživljavanje.
Svoj prvi nastup održao je kao devetogodišnjak. S prijateljima iz
susjedstva osnovao je dječji cirkus u kojem je nastupao na improviziranom trapezu pod umjetničkim imenom Leteći princ. Kada je započeo s iluzionizmom, sportske vježbe koje je naučio nisu mu bile dovoljne za svladavanje izazova koje si je uglavnom sam postavljao. Kako bi uspješno završio svoje predstave morao je smisliti nove načine treninga.
S 18 godina je mogao skoro četiri minute roniti pod vodom
Dok je živio u obitljeskoj kući brat bi ga redovito vezao na krovu pa se
mali Houdini tamo zabavljao pokušavajući se osloboditi. Vrlo se rano ‘kralj iluzionizma’ u potpunosti posvetio vježbanju trikova i svo svoje slobodno vrijeme posvetio se smišljanju i izvođenju ‘ludorija’.
Osim što je satima pokušavao palcima na nogama odvezivati čvorove, stalno je trenirao i svoja pluća. Već s 18 godina mogao je držati dah tri minute i 45 sekundi, a do tada je skupio i prilično veliku kolekciju lisica i lokota jer je htio naučiti kako ih sve otvoriti, istaknuli su na io9.com. U tome mu je sigurno pomoglo i što je kao tinejdžer radio za jednog bravara.
Gutanjem cijelih krumpira vježbao si je mišiće želuca
Ubrzo je u svom stanu ugradio i posebno dizajniranu kadu za vježbe ronjenja, a nakon što je dovoljno istrenirao svoja pluća i palce za razvezivanje u vodu, počeo je dodavati i led kako bi dodatno otežao zadatak.
Za svoje pomalo nevjerojatne izvedbe Houdini je morao u potpunosti kontrolirati reakcije mozga na nelagodne i opasne situacije jer su mu svake pojave panike ili adrenalina bile opasne po život.
Osim toga, vježbao je i neke mišiće za koje niti mi sami ne znamo da postoje. Da se ne bi ugušio u početku si je gutanjem krumpira trenirao želudac.
Nakon početnih pokušaja vrlo brzo je ‘jeo’ ključeve, lokote, brave i slične metalne stvari koje je onda mogao povratiti kada su mu potrebni. Ovaj mu je trik vjerojatno vrlo često pomagao u njegovim brojnim i nevjerojatnim preživljavanjima.