Pretraga

Facebook: Jedni vraćaju pamćenje, drugi tjeraju oglašivače

A- A+

Otkad je Facebook postao globalna društvena mreža, raspravlja se o njegovim pozitivnim i negativnim stranama. Dok je, po najnovijim podacima, preko 83 milijuna profila lažno, što otežava situaciju s oglašivačima, nekima je Facebook pomogao pri povratku pamćenja.

Preko osam posto lažnih profila

Prema najnovijim podacima Facebookom se koristi preko 955 milijuna ljudi, ali je šokantnija brojka od oko 83 milijuna lažnih profila. Točnije 8.7 posto otvorenih profila su dupli, neklasificirani ili nepoželjni. Riječ je o osobama koje uz glavni profil zadržavaju i jedan sporedni, otvaraju profile svojim kućnim ljubimcima ili za neku organizaciju te o onima koji profile otvaraju kako bi slali spamove i drugu neželjene sadržaje.

Kako Facebook većinu prihoda priskrbljuje od oglašivača, njihovo bi smanjenje potrošnje znatno naštetilo poslovanju.

Pomoću Facebooka vratio pamćenje

Facebook definitivno ima i svoje pozitivne strane. Čitali smo kako su mnogi preko ove društvene mreže pronašli izgubljene prijatelje, djecu i roditelje pa smo tako postali i svjedoci osobe koja je pomoću Facebooka vratila pamćenje.

Mayank Sharma iz New Delhija izgubio je pamćenje, a jedan od načina na koje ga je pokušao vratiti bio je upravo Facebook, prenosi Zimo.co. Značajkom People You May Know  pronašao je svoje prijatelje i uz njih se polagano prisjećao svoje prošlosti.

Facebook Stories – nova i korisna inovacija 

Facebook Stories je nova stranica na kojoj ćete svaki mjesec moći pogledati kako ljudi na različite načine koriste Facebook, izuzevši lajkanje, dijeljenje sadržaja i komentiranje. Riječ je o mnogo značajnijim stvarima s različitom tematikom pa tako ovaj put možete pogledati Remembering koja prikazuje priču Mayanku Sharmau.

{vimeo}46441896{/vimeo}