Istetovirani pankeri i rokeri oživjeli brijački zanat te postali prava senzacija
Svi koji ste pomislili da su stare brijačnice postale povijest, grdno ste se prevarili. Potonje je potvrdila old school brijačnica ‘Schorem Haarsnijder En Barbier’ u Rotterdamu u kojoj je zaposlena skupina istetoviranih rokera i pankera. Posao iz dana u dan raste te na brijanje i frizuru klijenti čekaju u redu i do četiri sata.
‘Schorem Haarsnijder En Barbier‘ naziv je brijačnice u kojoj radi skupina rockera i pankera istetoviranih od glave do pete. U srcu Rotterdama ova skupina energičnih muškaraca oživjela je pomalo zastarjeli zanat za kojim su poludjele tisuće pripadnika snažnijeg spola. Posao ovim dečkima cvjeta, a klijenti ponekad čekaju i do četiri sata da bi sjeli pred ruke istetoviranim bricama.
Nizozemci Bertus i Leen zajedno su otvorili ‘Schorem Haarsnijder En Barbier’ te su otkrili zašto su odabrali baš Rotterdam za mjesto u kojem će otvoriti svoju old school brijačnicu.
Istetovirani pankeri i rokeri oživjeli zaboravljeni zanat
U intervjuu za Freundevonfreunde.com Bretus je otkrio kako je postao brijač zahvaljujući svojim prijateljima koje je s vremena na vrijeme šišao.
– Rotterdam je grad radničke klase. Volim ga i nije bilo nimalo sumnje u to da ću baš u njemu otvoriti brijačnicu. Moj poslovni partner Leen i ja obojica živimo tri minute od brijačnice koja je smještena u alternativnom dijelu grada, stoga se dobro uklopila u okolinu, izjavio je Bretus.
Također je pojasnio što znači naziv koji krasi njegovu radnju. Naime, Schormen je igra riječi izgubljena u prijevodu. Označava pojam lošeg dečka, ali se odnosi i na glagol ‘obrij ga’. Kako jedan od vlasnika govori, doslovno znači ‘obrijao sam ga’. Dok drugi dio naziva u prijevodu znači ‘frizer i brijač’.
– Mi smo skupina old school brijača specijaliziranih za tradicionalne i klasične frizure rađene starinskom britvom. Pokušavamo vratiti zanat koji se kroz vrijeme izgubio, govori Bretus.
Zašto su svi zaposlenici istetovirani
Na upit zašto svi zaposlenici u njegovoj radnji imaju tetovaže, Bretus odgovara kako taj zanat ide ruku pod ruku s tetoviranjem. A također ističe da je čuo kako je prvi aparat za tetoviranje izumio upravo brijač.
– Razmišljao sam da postanem tattoo majstor, ali nisam imao potrebne vještine kao niti strpljenje koje je potrebno za taj posao. Volim se baviti šišanjem jer vidim rezultate odmah po završetku, otkrio je suvlasnik roterdamske brijačnice.
Vrata njegove radnje otvorena su za svakoga, a klijentela mu je raznovrsna – od rokera, bajkera, umjetnika, pankera, frikova, ljubitelja vintage stila i drugih.