Pretraga

Ova razvijena zemlja prima rekordan broj stranaca u 2015.

A- A+

Nažalost zbog teških gospodarskih prilika u Hrvatskoj, sve nas više interesiraju vijesti o tome koje su razvijene zemlje otvorene za strane imigrante. Nakon što je prije nekoliko dana kanadsko Ministarstvo za državljanstvo i imigraciju objavilo kako će u narednoj godini primiti rekordan broj useljenika (između 260 i 285 tisuća), to isto je potvrdila i Švedska. U ovu će se razvijenu skandinavsku zemlju moći useliti i do 105 tisuća imigranata u 2015.

Foto: lonelyplanet.com / Stockholm

Nakon što je prije par dana kanadski ministar za državljanstva i imigracije Chris Alexander objavio kako će ta sjevernoamerička zemlja u 2015. primiti rekordan broj useljenika, odnosno njih između 260 i 285 tisuća, isto su to najavili i iz Švedske, prenosi Blic.rs. Tako će ova skandinavska zemlja primiti do 105 tisuća novih useljenika, objavila je švedska agencija za migracije.

Izdvojeni članak

Odlična prilika: Mladi od 19 do 35 mogu se prijaviti za dvomjesečni rad u Njemačkoj

U Švedskoj očekuju 94 tisuće zahtjeva za azil

– Društvo mora biti pripremljeno da 2015. primi između 80 i 105 tisuća imigranata, izvještava ta švedska agencija.

Najveći izazov u primanju doseljenika, među kojima su uglavnom izbjeglice kojih je najviše trenutno, od perioda nakon Drugog svjetskog rata.

Do sada je rekordan broj useljenika Švedska zabilježila 1992. kada se doselilo 82 tisuće izbjeglica s Balkana.

Inače ova zemlja je poznata kao tolerantna po pitanju primanja useljenika. Primjerice u 2013. su dali boravišnu dozvolu svim sirijskim izbjeglicama.

Izdvojeni članak

Radije ličilac u Kanadi, nego videoreporter u Hrvatskoj

Dvije trećine useljenika koje će primiti Kanada su u kategoriji ekonomskih imigranata

Ni Kanada nije puno stroža, u odnosu na Švedsku, kada je riječ o primanju stranaca.

Spomenuti ministar Alexander je najavio da će ova zemlja nastaviti ujedinjavati doseljeničke obitelji te pružati pomoć najugroženijim građanima svijeta.

Najviše novih useljenika, njih 65 posto bit će primljeno u kategoriji ekonomskih imigranata, dok preostalih 35 posto, će se primati preostali članovi obitelji pojedinaca, koji su već u Kanadi i žele nastaviti sa svojim najbližima živjeti u ovoj zemlji.

U tu trećinu ulaze i izbjeglice i drugi koje Kanada prima po humanitarnim programima.