Pretraga

Preko 600 studenata na 15. Europskom debatnom sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu

A- A+

U Zagrebu je započelo 15. Europsko debatno sveučilišno prvenstvo. Zagrebačka debatna unija drugi je put domaćin natjecanja, koje traje do 28. kolovoza. Debatira se u Muzeju suvremene umjetnosti, i to na engleskom jeziku, a natječe se više od 600 studenata iz cijele Europe.

www.skyscrapercity.com

Zagrebačka debatna unija drugi je put domaćin natjecanja, koje traje do 28. kolovoza te u kojem će sudjelovati preko 600 studenata iz svih dijelova Europe. Ovo je 15. po redu Europsko debatno sveučilišno prvenstvo koje se ovog puta održava u Muzeju suvremene umjetnosti, a studenti debatiraju o raznim temama na engleskom jeziku.

Mreža od preko 90 debatnih klubova

Za one koji ne znaju, Hrvatsko debatno društvo je udruga civilnog društva koje promiče komunikacijske, socijalne i prezentacijske vještine kod mladih te demokratske i građanske vrijednosti i ponašanja. Društvo koordinira rad mreže od preko 90 debatnih klubova kroz čiji rad pružaju mladima oblik građanskog odgoja te priliku za razvijanje kognitivnih vještina, prezentacija i javnog nastupa.

U Hrvatskoj se debatni program provodi od 1994. godine, a primarni mu je cilj edukacija mladih u smjeru znanja i vještina vezanih uz komunikaciju, javnu prezentaciju, organizirano razmišljanje, preuzimanje inicijative, organiziranje vlastitog vremena te mnogih drugih kompetencija. Članom HDD-a može postati bilo koja osoba starija od 16 godina koja je sposobna donositi ovu razinu odluke sukladno svim zakonima RH, a koja se želi aktivno baviti razvijanjem i provođenjem programskih aktivnosti Društva.

Izdvojeni članak

U Kini morate proći bizarno natjecanje samo kako bi dobili sobu u domu

Zagreb pobijedio Durham i postao domaćin natjecanju

Debate će se voditi u Muzeju suvremene umjetnosti, i to na engleskom jeziku. Zagrebačka debatna unija drugi je put domaćin ovog natjecanja, a za mjesto ovogodišnjeg domaćina natjecanja pobijedila je britanski grad Durham.

Na ovakvim se natjecanjima obično koristi britanski oblik parlamentarne debate, što znači da dvije strane raspravljaju o temi sa suprotnih pozicija. Odabir stajališta ne ovisi o stavovima natjecatelja, već o nasumičnom izvlačenju.