Gotovo nitko nije završio srednju školu ili fakultet, a da nije barem jednom potegao učenje kroz cijeli dan ili noć kako bi nadoknadio zaostatke zbog kojih se može pasti ispit. Mnogi su pokušali ugurati sedmodnevno učenje u jedan dan, no ta metoda iako je možda ponekad pokazala rezultate, nikako ne bi smjela biti praksa.
Učenje preko cijelog dana i noći svatko od vas si je vjerojatno barem jednom priuštio, a vjerojatno ste ubrzo shvatili da vam od toga u glavi nije ostalo gotovo ništa. Nakupljenu literaturu za ispite često ignorirate sve do zadnjeg trenutka, no to nikako ne biste smjeli raditi. Hack College donosi razloge zbog kojih je učenje satima vrlo loše.
Deficit pažnje
Mnogi imaju neku vrstu poremećaja deficita pažnje. Ne mora to nužno biti poremećaj, ali problem često postoji. Preporuča se da uzimate pauzu od deset do 15 minuta svaki sat učenja, kako bi mozak održavali svježim. Svejedno, ukoliko tako radite 12 sati u komadu, to vam ipak neće pomoći da zadržite informacije u svojoj glavi. Umjesto toga, najvjerojatnije ćete zamijeniti stare informacije s onim novima, što nije baš efektivno kad učite za ispite. Umjesto da sjedite na stolcu pola dana i mučite se, kreirajte si dvosatne ili trosatne sesije učenja, sa pauzama od 15 minuta, a nakon toga malo odrijemajte. Spavanje nakon učenja je najbolji način da zadržite prikupljene informacije.
Kreiranje memorije
Ako učite osam sati i nakon toga ujutro odmah idete na ispit, vjerojatno je da ćete uspjeti položiti isti. Ipak, čim izađete iz dvorana počet ćete zaboravljati informacije, zato jer ste stvorili mnogo kratkootrajne memorije u zadnjih nekoliko sati, a samo će neke informacije ostati u vašem pamćenju. To baš i nije dobro kada slijedi usmeni ispit nakon pismenog. Zato je bolje gradivo podijeliti na više dana, a ne učiti zadnju noć.
Treniranje mozga
I mozak, kao i ostali dijelovi tijela treba vježbati. Vjerojatno ste primijetili kako je lako naučiti nešto o temi o kojoj već znate neke informacije. To je zato jer vaš mozak tijekom vremena osnažuje, a što ste bolji u nekoj vještini, to manje posla mozak ima. Trebali biste dati najvažnijem organu vremena da usvoji novi vještine i koncepte, a onda nadograđivati znanje. Jedan dugi dan u knjižnici nije dobar način za postizanje te vještine.
Magični broj sedam
Prema Millerovom zakonu, ljudi u kratkotrajnoj memoriji mogu zadržati tek otprilike sedam stvari. To znači da se ne biste trebali opterećivati ogromnom literaturom, ukoliko je niste podijelili na vremenske periode kad ćete je učiti.
Vaš unutarnji sat
Kapacitet mozga nije isti za svaku osobu, a ritam učenja je za svakoga drugačiji. Ukoliko ste osoba koja najbolje uči po noći, i odlučili ste da morate učiti 12 sati kako biste položili ispit, trebali biste prvih šest sati provesti lagano čitajući gradivo, a ostalih šest sati kasno navečer zaista učiti. Saznajte jeste li jutarnji ili noćni tip, kako biste iskoristili najbolje od malo vremena kojeg imate.