Split bio domaćin svjetskog sveučilišnog natjecanja: Naši predstavnici osvojili 6. mjesto

Split je bio domaćin FISU Svjetskog sveučilišnog prvenstva u cheerleadingu, gdje je 500 natjecatelja iz 13 zemalja sudjelovalo u raznim disciplinama. Australija, Japan i SAD osvojili su glavne nagrade, dok je Hrvatska zauzela dva šesta mjesta.

Split je od 2. do 4. kolovoza bio domaćin FISU Svjetskog sveučilišnog prvenstva u cheerleadingu, koje se održalo u sportskom centru Poljud. Radi se, naime, o događaju koji je okupio 500 natjecatalja iz 13 zemalja koji su predstavljali ukupno 46 sveučilišta.

Najuspješniji timovi dolazili su iz Australije, Japana i SAD-a. Australija je osvojila tri zlatne i dvije srebrne medalje, zajedno s titulom grand champion za najbolji performans. Jednaki broj zlatnih medalja i titulu osvojio je i Japan, dok je SAD dobio zlato i titulu grand champion u Coed kategoriji. Hrvatska sveučilišna reprezentacija zauzela je dva šesta mjesta u kategorijama Hip Hop doubles i Pom Doubles.

Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik

Posjetili smo školu koja svoje učenike nagrađuje izletima: Imaju zanimljivo natjecanje među razredima

Nakon završetka natjecanja, održana je svečana ceremonija dodjele odličja. Prvenstvo je zatvorila Nomsa Mahlangu, članica Izvršnog odbora FISU-a, koja je izrazila zahvalnost i zadovoljstvo organizacijom.

– Kažu da ljudi zaboravljaju ono što im kažete, ali ne i ono kako su se s vama osjećali. Mi smo se ovdje s vama osjećali dobrodošlima i kao kod kuće. Ovo je jedno od najboljih prvenstava na kojima sam ikada bila i svima zahvaljujemo na predanosti, odličnoj organizaciji i što ste učinili da uživamo u Splitu, poručila je Mahlangu.

Organizatori događaja bili su Međunarodni akademski sportski savez FISU, Hrvatski akademski sportski savez, Sveučilište u Splitu i Splitski akademski sportski savez. U organizaciji su sudjelovali i pokrovitelji poput Ministarstva turizma i sporta, Splitsko-dalmatinske županije, Grada Splita, Studentskog zbora Sveučilišta u Splitu te partneri Hrvatski cheerleading savez i Studentski centar Sveučilišta u Splitu.

Kako je prvenstvo izgledalo, pogledajte u prigodnoj galeriji koju prilažemo u nastavku.