Pretraga

Tražila strožu kaznu za silovatelje svoje maloljetne kćeri, a dobila 18 mjeseci zatvora

A- A+

Normal
0

21

false
false
false

HR
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Obična tablica”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Kineskinja Tang Hui, inače majka sada 17-godišnje djevojke, kažnjena je s 18 mjeseci pritvora u radnom kampu, jer je tijekom prošle godine u više navrata uznemiravala državne službenike tražeći strožu kaznu za silovatelje svoje kćeri. Hui je u kamp poslana bez suđenja, a na noge su se digli svi eminentni kineski intelektualci, tvrdi Wall Street Journal.

 Za sedmoricu silovatelja tražila smrtnu kaznu

Prošlog utorka Tang Hui je poslana u kamp za prisilni rad kako bi odslužila svoju kaznu koja će najvjerojatnije trajati godinu i pol. Zatvorena je jer je urgirala kod vlasti da sedmoricu muškaraca okrivljenih za silovanje i prisiljavanja na prostituciju njezine, tada 11-godišnje, kćeri osude na smrt.

Šest godina nakon počinjenog zločina, dvojica od njih su i dobila smrtnu kaznu dok se ostalih pet izvuklo s dugogodišnjim zatvorom.

Očito je Tang Hui bila preagilna za ukus Kineske komunističke partije pa su je odlučili preodgojiti kako stoji i u službenom priopćenju.

 – U sedam odvojenih situacija prošle godine blokirala je službena auta, ulaz u zgradu suda i uznemiravala službenike u njihovim kućama. Njene su akcije jako uznemiravajuće i neprihvatljive za društvo, stoji u policijskom izvještaju.

U zatvor bez suđenja

Policija je Hui kaznila na osnovu kineskog Zakona o radnoj reedukaciji te stoga suđenje i utvrđivanje krivnje nije bilo nužno. – Ako naljutite nekog od lokalnih birokrata ili državnih službenika, oni vas u zatvor mogu poslati bez suđenja. Građani nisu sigurni dok se taj zakon ne ukine, kazao je Murong Xuecun, poznati kineski pisac.

U ovom slučaju reagirao je čak i dnevni list Peoples Daily, inače poznat kao gromobran u službi Kineske komunističke partije. – Veličina države ne može biti mjerena zlatnim olimpijskim medaljama ili BDP-om već brigom za svoje ljude i čuvanjem njihova dostojanstva, napisali su u svojem Weibo postu.

KPK još uvijek nema odgovor na kritike, no s obzirom na dosadašnju praksu teško je očekivati da će Hui dobiti pravdu za sebe ili za svoju zlostavljanu kći.