Pretraga

Srednja škola

II. gimnazija Osijek

II. gimnazija Osijek u potpunosti ostvaruje program jezične gimnazije i kao takva jedina je u Slavoniji i Baranji. Već dugi niz godina upisuje 5 razrednih odjela po generaciji, te ukupno ima 20 razrednih odjela. Trenutno školu pohađa 485 učenika. Sukladno programskom usmjerenju škola provodi i DSD program, a moguće je u 3. i 4. razredu odabrati 3. strani jezik umjesto jednog od nastavnih predmeta iz prirodoslovne skupine. Naši su učenici karijerno usmjereni prema humanističkom i društvenom području, ali više od trećine naših učenika završi na nekom od fakulteta iz STEM područja. U školi radi i djeluje 46 nastavnika i stručnih suradnika koji, osim redovne, izborne i fakultativne nastave provode i širok spektar izvannastavnih aktivnosti i školskih projekata. Kada su to prilike dopuštale, dobar dio odgojno-obrazovnih ciljeva i ishoda škola je provodila u aktivnostima izvan učioničkog prostora u različitim primjerima terenske nastave ili učeničkih putovanja jer se zalažemo za holistički pristup razvoju učenika. Razvijamo partnerski odnos s učenicima i suradnju kako bismo potakli sve aspekte razvoja i dobrobit mladih ljudi.

II. gimnazija Osijek ove godine obilježava 30 godina kontinuiranog rada (1992. – 2022.) , ali je na odgojnom-obrazovnom području prisutna već 100 godina. Razvoj II. gimnazije Osijek uvjetovan je razvojem i promjenama društveno-političkih prilika i sustava na ovim našim prostorima, a koje su se odrazile i na promjene u odgojno-obrazovnom sustavu od 1917. do 1992. godine. Tako je II. gimnazija Osijek svoj život započela kao Privremeni ženski licej i ženska realna gimnazija (1917. – 1920.), Kraljevska ženska realna gimnazija i viši ženski licej (1920. – 1923.); Kraljevska ženska realna gimnazija (1923. – 1925.); Državna ženska realna gimnazija (1925. – 1945.); Druga gimnazija (ženska) (1945. – 1955.); Druga gimnazija (1955. – 1957.); Gimnazija Sare Bertić (1957. – 1977.); Centar za usmjereno obrazovanje Braća Ribar (1977. – 1992.) te u konačnici II. gimnazija Osijek (1992.  do danas [1].

Bez obzira na brojne promjene naziva, naša je škola u svakom razdoblju bila rasadište izvrsnosti. Kroz povijest do danas, naša škola i njezini djelatnici i učenici ostvaruju iznimne rezultate na Županijskim i Državnim natjecanjima. Svoje učenike cijenimo, poštujemo i obrazujemo ih, ne samo za svladavanje nastavnih sadržaja, nego i za život. Želimo da naši učenici iz škole iziđu kao osobe koje znaju cijeniti svoje nasljeđe, ali i koje su sposobne nositi se s izazovima koje pred njih stavlja suvremeno društvo i moderne tehnologije. Jer, bez obzira na ubrzan razvoj tehnologije i dostupnost informacija, interakcija profesora i učenika te njihovo međusobno uvažavanje temelji, su na kojima naša škola gradi svoju prepoznatljivost.

Za upis u II. gimnaziju Osijek boduju se:

Prosjeci 5., 6., 7., i 8. razreda osnovne škole (na dvije decimale)

Ocjene iz 7. i 8. razreda osnovne škole iz nastavnih predmeta:

Hrvatski jezik

Prvi strani jezik

Matematika

Geografija

Povijest

Biologija

Maksimalan mogući broj bodova po ocjenama je 80. Mogući su dodatni bodovi ili izravan upis po uspjehu na državnim i međunarodnim natjecanjima iz istih nastavnih predmeta, te izravan upis za kandidate s rješenjima o primjerenom obliku školovanja.

Kao i kod upisa u ostale programe, mogući su i dodatni bodovi za učenike sa zdravstvenim teškoćama, kao i za kandidate koji živi u otežanim uvjetima uzrokovanim ekonomskim, socijalnim te odgojnim čimbenicima koji su mogli utjecati na uspjeh u osnovnoj školi, te za pripadnike romske manjine koji žive u otežanim uvjetima koji su mogli utjecati na uspjeh u osnovnoj školi.

Adresa škole

Kamila Firingera 5, 31000 Osijek

Broj telefona

031 207 157

031 207 156 (fax)

Mail škole

[email protected]

Oib škole

32298466963

Link na web stranicu škole

http://gimnazija-druga-os.skole.hr/skola

U školi se ostvaruje nastavni plan i program jezične gimnazije, te fakultativni program nastave za Njemačku jezičnu diplomu. Iz velikog broja nastavnih predmeta realizira se dodatna i dopunska nastava, te širok spektar slobodnih aktivnosti ( Dramska družina Thalia, radijska skupina, filmska skupina, novinarska i literarna skupina, dramska družina na engleskom i njemačkom jeziku, English all around, Debatni klub „Versus“, Volonterski klub, skupina mladeži Prve pomoći, te brojne aktivnosti iz područja sporta. Također se realiziraju brojni školski projekti u suradnji s udrugama i lokalnom upravom i samoupravom.

Od posebnosti škole valja izdvojiti provedbu fakultativnog programa DSD-a i mogućnost učenja trećeg stranog jezika umjesto jednog od nastavnih predmeta iz prirodoslovne skupine ( Fizika ili Kemija ). Također treba istaknuti od ove školske godine mogućnost polaganja DELF ispita za poznavanje francuskog jezika.

Izračun bodova za upis u srednje škole na Srednja.hr

Izračunaj svoje bodove!