Pretraga

Osnovna škola

Osnovna škola Dore Pejačević Našice

U školu je upisano 562 učenika. Rad škole odvija se na dvije lokacije: matična škola u Našicama (12 odjela razredne nastave i 15 predmetne nastave) i područna škola u Vukojevci (četiri odjela razredne nastave). Za učenike koji stanuju izvan Našica organiziran je prijevoz autobusima. Za sve učenike osigurana je prehrana u školskoj kuhinji. Sustavno se brinemo o radu s učenicima koji imaju teškoće u učenju, u tom radu sudjeluju 3 pomoćnika u nastavi. U školi je organiziran Poludnevni boravak za 12 učenika. U školi aktivno djeluje učenička zadruga „Mladost“, školsko športsko društvo i pjevački zbor, a važno nam i je estetsko uređenje škole.

Kvaliteti i ugledu škole pridonose djelatnici škole: 1 učitelj i ravnatelj imaju status mentora, četiri učitelja i jedan stručni suradnik  imaju status savjetnika, četiri učitelja su voditelji županijskih stručnih vijeća.

Škola nosi ime po prvoj hrvatskoj skladateljici Dori Pejačević čija je obitelj imala važnu ulogu u razvoju našičkog školstva.

Počeci školstva u Našicama sežu od 1778. godine kada je bila četvero-razredna škola. Tada još nije postojala školska zgrada nego je škola smještena u dvorcu grofa Pejačevića. Od 1783. godine u Našicama djeluje pučka škola, a 1815. godine škola dobiva vlastitu školsku zgradu, bila je to mala drvena prizemnica s jednom učionicom. 1858. godine izgrađena je školska zgrada koja se nalazila u Ulici kralja Tomislava 12. Ovaj školski objekt ostao je u funkciji sve do 1995. godine kada je zgrada stavljena izvan uporabe zbog urušavanja zida. Budući da škola broji više od 2000 učenika, 1970. godine izgrađena je još jedna školska zgrada na adresi Augusta Cesarca 18. Od 2002. godine u Našicama djeluju dvije osnovne škole: u novoj školskoj zgradi OŠ Kralja Tomislava, a na staroj adresi naša škola – Osnovna škola Dore Pejačević Našice.

Adresa škole: Augusta Cesarca 18, Našice 31500

Broj telefona: 031 613 375, 031 615 415

Mail škole: [email protected]

OIB škole: 18630179468

Link na web stranicu škole: http://os-dpejacevic-na.skole.hr/

  • Prijem prvašića, svečani prijem učenika i roditelja prvih razreda
  • Olimpijski dan, suradnja sa RK Nexe Našice
  • Dječji tjedan, u suradnji sa Društvom naša djeca Našice i Dječjim gradskim vijećem
  • Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabuka, suradnja sa Socijalnom samoposlugom
  • Svjetski dan kravate
  • Solidarnost na djelu, suradnja sa Crvenim križem Našice
  • Svjetski dan ljubaznosti i mentalnog zdravlja, suradnja sa Udrugom Klikeraj
  • Svjetski dan šećerne bolesti, suradnja s Udrugom dijabetičara Našice
  • Sjećanje na Vukovar i terenska nastav učenika osmih razreda u Vukovar
  • Da se ne zaboravi, suradnja sa Udrugom KVIN, umirovljenih branitelja domovinskog rata
  • Školski medni dan, suradnja sa Udrugom Pčela Našice
  • Dan sigurnijeg interneta, suradnja sa Policijskom upravom Osijek
  • Tjedan školskog doručka
  • Dan ružičastih majica, suradnja sa Savjetom mladih Grada Našica
  • Svjetski dan matematike i Dan broja Pi, suradnja sa Udrugom matematičara
  • Klokan bez granica, međunarodno matematičko natjecanje
  • Obljetnica Dorine smrti, suradnja sa Osnovnom glazbenom školom Kontesa Dora
  • Svjetski dan šuma i svjetski dan zaštite voda- Škola otvorenih vrata, školski eko i projektni dan
  • Dan šarenih čarapa , suradnja s OŠ J.J. Strossmayera Đurđenovac i OŠ kralja Tomislava Našice
  • Dan svjesnosti autizma, suradnja s udrugom Našički cvijet
  • Svjetski dan zdravlja
  • Dan planeta Zemlje
  • Dan plesa
  • Dan starih sportova, suradnja s Udrugom Slavonac
  • Dan škole, svečana akademija, dodjela nagrada i priznanja
  • Gradu u čast, svečanost nagrađivanja učenika i mentora povodom Dana grada

Učenička zadruga „Mladost“ je dobar temelj za ostvarenje održivog razvoja u školi, uključuje učenike iz 10 skupina izvannastavnih aktivnosti kojima je cilj uređenje i briga za okoliš škole, ekološki odgoj, poduzetništvo, očuvanje prirodne i kulturne baštine i humanitarni rad. Zadruga upravlja školskim vrtom kroz projekt Vrt biološke raznolikosti, provodi ekološki projekt Akcija stari papir, razvija poduzetništvo i volonterstvo kroz humanitarni projekt Naučimo dobrotu.

Status Međunarodne eko-škole nosimo od 2008. godine, odgoj i obrazovanje za okoliš sastavni su dio svih segmenata odgojno-obrazovnog rada i svakodnevnog života učenika, učitelja i djelatnika škole. Status se obnavlja svake druge godine kroz eko-aktivnosti koje ostvarujemo u suradnji s roditeljima, Nexe Grupom Našice i Gradom Našice.

Status eTwinning škole 2021./2022. godine stekli smo aktivnim sudjelovanjem učitelja i učenika u brojnim eTwinning projektima u kojima je cilj pronalaženje partnera, komunikacija i razmjena znanja putem interneta i digitalnih tehnologija.

Poludnevni boravak provodimo u suradnji sa Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek i Centrom za socijalu skrb Našice za 12 učenika naše škole.

Manifestacija Škola otvorenih vrata se kontinuirano održava već 18 godina s ciljem primjene inovativnih načina učenja i znanstvenog pristupa radu radi povećanja interesa djece za znanost, učenje i rad.

Senzorna soba je prostor preuređen od spremišta sportske dvorane namijenjen za inkluzivne programe i edukacijsko-rehabilitacijske aktivnosti učenika naše škole. U prostoru Senzorne sobe učenici se osjećaju ugodno, uče kroz igru, tjelovježbu, ples, učenje, a u večernjim satima za rekreaciju.

Senzori vrt je prostor uz sportsku dvoranu uređen za druženje, igru u slobodno vrijeme i nastavu u prirodi. Površina dvorišta je popločena u geometrijske oblike koji su podloge za društvene i didaktične igre: Šah, Školica, Kvadrat mira… Prostor omogućuje izvođenje nastave na otvorenom, razvoj motoričkih i matematičkih vještina, ali i zadovoljava dječje potrebu za igrom i boravkom u prirodi.

Škola je sudjelovala u CARNet-ovom Pilot projektu e-Škole te postigla Razinu 4: Digitalno napredna te ostvarila brojne prednosti: internetska mreža, IKT oprema i edukacije učitelja za korištenje digitalne tehnologije u učenju i poučavanju učenika. Stečena znanja i oprema samo su poticaj za sadašnji i budući rad i pozitivne promjene. Učitelji izrađuju digitalne obrazovne sadržaje koje objavljuju na digitalnim platformama te prezentiraju na stručnim skupovima županijske i državne razine, voditelji su radionica na CARNET-ovoj korisničkoj konferenciji CUC čime aktivno pridonose razvoju digitalnih kompetencija učitelja i inovativnih metoda rada u nastavi. Status Microsoft Innovative Educator Expert ima učitelj engleskog jezika. U projektima Croatian Makers-a škola je dobila status Croatian Makers Centar izvrsnosti. Diplomu izvrsnosti stekle su i učiteljice informatike za aktivno sudjelovanje u projektu EU Code Week – Tjedan programiranja.

Male radionice životnih vještina je skup radionica namijenjenih učenima koji dolaze iz socijalno depriviranih obitelji. Radionice volonterski provode djelatnici škole s ciljem poboljšanja životnih vještina učenika i kvalitete života radi bolje socijalizacije u lokalnoj zajednici.

Domaćinstvo je izvannastavna aktivnost za učenike osmih razreda. Praktičan rad koji se provodi u praktikumu-opremljenoj kuhinji, potiče razvoj radnih sposobnosti i vještina, a učenike osposobljava za samostalnu pripremu zdravog kuhanog obroka.

Škola je domaćin Zajednice tehničke kulture, provodi radionice Modelarstva, Fotografije, Robotike a učenici predstavljaju svoje radove u javnim manifestacijama.

Učenici i učitelji se uključuju u humanitarne i volonterske akcije i projekte, ostvaruju suradnju sa lokalnom zajednicom te, kao aktivni građani, razvijaju svoje društvene i građanske kompetencije.

Sportska natjecanja provode se u organizaciji Školskog športskog društva iz brojnih grana sporta: rukomet, odbojka, nogomet, kros, badminton i šah. Proteklih godina postižemo zapažene rezultate na državnoj razini u šahu.

Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natječajima iz područja glazbenog, likovnog i literarnog stvaralaštva donosi nam brojna priznanja i nagrade za učenike i učitelje mentore.

Naši su učenici među najboljim natjecateljima (10% najboljih u svakoj kategoriji) na Međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica i Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar.

Za izvrsne rezultate u radu s učenicima škola je dobila dva priznanja Agencije za odgoj i obrazovanje te brojna priznanja, a dvije učiteljice su nagrađene na Natječaju Ministarstva znanosti i obrazovanja za nagrađivanje najboljih odgojno-obrazovnih djelatnika.

Izračun bodova za upis u srednje škole na Srednja.hr

Izračunaj svoje bodove!