Osnovna škola Jagodnjak
U Osnovnoj školi Jagodnjak nastava se odvija od 1. do 8. razreda. U sklopu škole nalaze se i dvije područne škole, a to su Područna škola Bolman i Područna škola Uglješ. Nastava se odvija na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu te na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu po modelu A. Osim srpske, školu pohađaju i djeca pripadnici mađarske i romske nacionalne manjine.
U školskom je ljetopisu zabilježeno da je 1899. pravoslavna crkvena općina financirala izgradnju prve školske zgrade u Jagodnjaku. Prethodno je u selu postojao mađarski, srpski i njemački odjel. Krajem Drugog svjetskog rata osnovana je Narodna osnovna škola na čelu s prvim ravnateljem gospodinom Romanom Rožmanom.
Nakon velike poplave, u travnju 1965., školska je zgrada izvan uporabe. Novu je školu izgradio Grad Zagreb 1966. pod nazivom Osnovna škola Vuk Karadžić. Na čelu tadašnje je škole bio ravnatelj Nikola Radaković, a škola je u to vrijeme brojala oko 450 učenika.
Nova školska zgrada biva spremna za nastavu te počinje s radom 23. listopada iste godine pa se taj nadnevak svake godine obilježava kao Dan Osnovne škole Jagodnjak.
U poratnom razdoblju, za vrijeme mirne reintegracije 1997., norveška je vlada obnovila ratom oštećenu školsku zgradu i pripremila je za nastavni proces.
Danas Osnovna škola Jagodnjak broji ukupno 157 učenika zajedno s Područnom školom u Bolmanu i Područnom školom u Uglješu.
Osnovna škola Jagodnjak
Adresa: Borisa Kidriča 57, 31324 Jagodnjak
Broj telefona: 031 745 063
Mail škole: [email protected]
OIB škole:75291303108
Link na web stranicu škole: http://os-jagodnjak.skole.hr/
Zbog specifičnih uvjeta sredine u kojima se škola nalazi, u okvirima redovne nastave djecu se pokušava usmjeriti ka iskustvenom učenju te upravo zbog toga nastojimo što bolje opremiti školu novim namještajem i novim nastavnim sredstvima kako bismo ju prilagodili potrebama djece.
Radi zadovoljavanja specifičnih potreba učenika, razvijanja njihovih sklonosti, kreativnosti i umijeća, te poticanja inicijative škola nudi učenicima aktivnosti izvan nastave. Pri odabiru aktivnosti vodi se briga o sposobnostima učenika, te materijalnim i prostornim uvjetima kojima škola raspolaže. U programima izvannastavnih aktivnosti posebna pozornost daje se odgoju, njegovanju zajedništva, kulturi komuniciranja i ponašanja. O radu se vodi dokumentacija o praćenju i napredovanju učenika u sposobnostima, zanimanju, zalaganju, kreativnosti, komunikaciji, osjećaju odgovornosti, temeljitosti, tako da se dobije cjelovita slika o učeniku. Trenutno u našoj školi učenici imaju mogućnost pohađati sljedeće izvannastavne aktivnosti: Domaćinstvo, Korektivna gimnastika i aerobik, Futsal, Mladi tehničari, Likovnjaci, Dramsko-recitatorska skupina, Filmski klub, E-novinari, Mali sportaši i Kreativna skupina.
Učenici redovno sudjeluju u lokalnim i europskim projektima. Trenutno su u našoj školi aktivni ERASMUS+ projekti MESI – Music and Escape from a Social Issues i MEFS – My Eco Friendly School.
Specifični ciljevi škole:
- osposobiti učenike za samostalno učenje različitim pristupima
- razvijati samopouzdanje, samopoštovanje i svijest o vlastitim sposobnostima
- razvijati vještine suradnje, tolerancije i mirnog rješavanja sukoba
- steći i održati status škole s nultom tolerancijom na nasilje
- razvijati osjećaj za vlastiti identitet
- cijeniti i poštivati kulturalnu i etničku raznolikost
poticati ljubav prema tradiciji i kulturalnoj baštini
razvijati pozitivan odnos prema zdravoj prehrani, fizičkoj aktivnosti i vlastitom zdravlju
razvijanje kreativnosti
razvijati odgovornost prema školskoj imovini i okruženju škole
poticati suradnju s lokalnom zajednicom
Izračun bodova za upis u srednje škole na Srednja.hr
Izračunaj svoje bodove!