Predstavljena digitalna platforma za mentorstvo zagrebačkog fakulteta: Evo kako će pomagati studentima
U ponedjeljak 25. studenoga predstavljena je nova digitalna platforma mentorstva Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Događaju su prisustvovali brojni članovi Alumni zajednice te sadašnji studenti svih studijskih programa, kao i mentori i kandidati koji su razmijenili iskustva o mentorstvu kao uspješnom putu za bolji karijerni izbor i profesionalni rast. Mentorstvo omogućuje studentima pristup vrijednim znanjima i savjetima o oblikovanju karijernih ciljeva i donošenju informiranih odluka o profesionalnom razvoju.
Program je započeo pozdravnim govorom dekana prof. dr. sc. Ivana Koprića koji je naglasio važnost podrške studentima kroz mentorstvo. Istaknuo je da mentorstvo ne samo da pomaže studentima u razumijevanju prakse, već i pruža priliku za razvoj profesionalne mreže, što je ključno za uspješan ulazak na tržište rada. Ivana Karaman Jurić koja vodi brigu o Alumni zajednici, pozdravila je prisutne i zahvalila na velikom odazivu i interesu članova fakultetske Alumni zajednice i studenata za sudjelovanjem u ovom vrijednom projektu. Također, pozvala je sve prisutne da se aktivno uključe u mentorske aktivnosti, naglasivši kako je njihova podrška ključna za buduće generacije studenata i za daljnji razvoj Alumni zajednice koja potiče suradnju tržišta rada s akademskom zajednicom.
Izlaganje o razvoju projekta mentorstva ‘Mentorstvo u pravnoj profesiji – jučer, danas, sutra’ održale su idejne začetnice mentorstva na Fakultetu izv. prof. dr. Ružica Šimić Banović, predstojnica Katedre za ekonomske znanosti i predsjednica Fakultetskog odbora za razvoj karijera, dr. sc. Ema Menđušić Škugor, odvjetnica i partnerica u odvjetničkom društvu Divjak, Topić, Bahtijarević & Krka d.o.o., Natalija Labavić iz odvjetničkog ureda Natalije Labavić te Iva Mišković, partnerica u odvjetničkom društvu Mišković & Mišković.
Zašto mentorstvo?
Posebno zanimljivo bilo je izlaganje ‘Zašto mentorstvo?’ Ante Mandića, doajena hrvatske IT scene, suosnivača Kluba poduzetnika seniora SENTOR – mentorska podrška poduzetnicima te osnivača tvrtke IN2 i vlasnika INsig2. Njegovo iskustvo pokazuje koliko mentorstvo može ubrzati profesionalni razvoj, omogućujući mladima da lakše prevladaju izazove na početku karijere i ostvare svoje ambicije.
Panel rasprava o iskustvima mentora i kandidata, u kojoj je sudjelovao mentorski par iz Pilot projekta mentorstva – Marko Dolenec, pravni savjetnik u kompaniji Tawal i Lucija Zelenković, odvjetnička vježbenica u Odvjetničkom društvu Lovrić, Novokmet i partneri – pokazala je koliko je mentorstvo važno za povezivanje s tržištem rada i razvoj karijera.
Predstavljena je nova digitalna platforma na mrežnoj stranici Pravnog fakulteta koja će olakšati povezivanje studenata svih studijskih programa s iskusnim mentorima. U neformalnom dijelu ostvarili su se novi kontakti i dogovorila buduća mentorstva. Ovim putem pozivamo sve studente da se priključe programu, istraže profile mentora i pronađu svog mentora koji će ih usmjeriti na putu prema profesionalnom uspjehu.