Pretraga

Otkrijte sve tajne o trajnom maku-upu

A- A+

Rijetko koja žena ne koristi puder, maskaru i druga kozmetička pomagala kojima prekriva nedostatke na svom licu. Prirodna ljepota je nešto u čemu uživa manji postotak nježnijeg spola, stoga ostatak troši veće količine novca na make-up. Za one imućnije i ljenije kojima je teško svaki dan nanositi šminku postoji idealno rješenje – trajni make-up. Otkrijte sve tajne i čari trajne šminke.

www.blic.rs

U posljednje vrijeme sve više žena odlazi na trajni make-up, pogotovo one koje njeguju prirodnu ljepotu i trebaju samo sitne korekcije pomoću šminke. Budući da nemaju dovoljno vremena, ili im se jednostavno ne da, nekoliko puta dnevno popravljati olovku, tuš ili ruž, biraju vrstu tetoviranja koja traje do pet godina. Najčešće se na ovaj način uređuju obrve, oblik usana ili nanosi eyeliner, a pogledajte što je sve vano znati o trajnom make-upu.

Što je trajna šminka

Trajna šminka je vrsta tetovaže kojom se boje unose pod kožu. Boja vremenom postaje svjetlija, a nakon pet godine trajno nestaje. Prirodni pigment ubrizgava se u prvi sloj epiderma na dubini od 0,8 do 1,5 milimetara.

Obrve su okvir očiju

Trajna šminka je jako korisna aktivnim ženama koje žele izgledati što bolje prilikom plivanja, trčanja ili nekog drugog sporta. Ovom tretmanu podvrgavaju se i straije žene, te one koje imaju neujednačen oblik usana i obrva.

– Obrve su okvir oka. Njihovim oblikovanjem možemo predstaviti svoj karakter. Pogrešno oblikovane, mogu i najljepše lice učiniti da izgleda glupo, začuđeno,tužno ili smješno, izjavila je Diana Gašić instruktorica Permanent make-upa za Blic.rs. Dodala je kako dobar kozmetičar-estetičar kao i vizažist mora znati pravila koja postoje za postizanje idealnog oblika obrva i to prema morfologiji svakog lica.

Prilikom tetoviranja koriste se anestetici u obliku gela, tako da je postupak skoro potpuno bezbolan.

Izdvojeni članak

U čemu griješite prilikom šminkanja

Važno znati o trajno nanošenju šminke

Boja koja se unosi u prvi sloj epiderma nakon određenog perioda počinje se perutati, što traje negdje oko nedjelju dana. Nakon toga boja postaje čak 30 posto svjetlija od one koju prvotno odaberete. Upravo zbog toga morate dobro razmisliti o pravoj nijansi prilikom tetoviranja.

Nakon ovog tretmana sasvim je uobičajeno da se javi blagi otok, stoga bi vam svaki kozmetičar trebao objasniti kako se morate ophoditi prema svojoj koži u tom periodu. Kad prođe otok i koža se smiri, možete ponovno doći na eventualne korekcije.