Kažu da se po jutru dan poznaje – znači da dan morate započeti dobro i kvalitetno kako biste mogli preživjeti ostatak dana. No, što znači dobro i kvalitetno? Što uopće spada u početak dana i možete li se uopće spasiti ako ste se ustali na lijevu nogu?
Kako danas izgleda buđenje ujutro? Vjerojatno bi većina odgovorila na to pitanje jednom riječju – stresno. Rijetko kada imate taj luksuz da birate u koje vrijeme se budite. U većini slučajeva, imate neke obaveze rano ujutro zbog kojih se morate probuditi do određenog trenutka, nakon kojeg više ništa ne stižete.
Postoje jutarnji i noćni tipovi ljudi. Onima koji vole jutro puno lakše pada buđenje u ranu zoru, dok će onim noćnim pticama vjerojatno lakše pasti ostati budnima do tog trena, nego odlazak na spavanje pa buđenje. U svakom slučaju, većina ipak nema nekakav veliki izbor. Škola počinje uvijek u isto vrijeme, predavanja imaju svoje fiksne termine.
Najviše što možete napraviti jest olakšati si sam proces buđenja. To bi prije svega značilo otići u krevet na vrijeme noć prije te imati ugodnu budilicu. Možete si isto tako i otežati sam proces buđenja, a to je moguće na nekoliko različitih načina. Upravo je to ono što većina ljudi radi. I dok nećemo moralizirati i govoriti što treba, a što ne, donosimo popis nekoliko stvari uz koje je moguće započeti dan!
- Loša pjesma za budilicu
- Čaša vode kraj kreveta
- Kašnjenje jer ste prespavali budilicu
- Stres jer ste zaspali, a niste trebali
- Kvalitetan doručak
- Slušanje omiljene pjesme
- Čitanje vijesti
- Slušanje radija
- Stres oko toga što ćete obući
- Traženje knjiga koje vam trebaju za školu/faks
- Tuširanje
- Pranje zuba
- Šalica kave
- Svađa s ukućanima
- Živciranje jer čekate red za kupaonicu
- Žurba jer kasnite u menzu na doručak
- Panika jer ne možete pronaći masku
- Trčanje na tramvaj/autobus
- Skidanje mobitela s punjača
- Traženje idealne pjesme za početak dana
- Čitanje mailova i poruka
- Skrolanje po Instagramu
- Čitanje ovog članka!