Veliki umovi ne misle slično: Otrivene čudne navike slavnih pisaca, umjetnika i glazbenika
Većina ljudi zna barem za dio genijalaca koji su svijet zadužili svojim umjetničkim i književnim remekdjelima, kompozicijama i znanstvenim teorijama. Mnoge od njih zanima kako su primjerice Pablo Picasso ili Charles Dickens provodili slobodno vrijeme i kako su zapravo kreirali svoja djela. Nova infografika otkrila hobije, dnevne poslove i preferencije nekih od najvećih umova u povijesti čovječanstva.
Platforma Podio uhvatila se posla i složila zanimljivu i detaljnu infografiku koja pokazuje kako su svoje dane i slobodno vrijeme provodili najveći umovi i genijalni umjetnici svijeta. Ista je pokazala kako u ovom slučaju ipak ne vrijedi maksima ‘veliki umovi slično misle’, a otkrila je zaista interesantne rituale i navike genijalaca poput Pabla Picasssa, Honorea de Balzaca, Beethovena, ali i modernih slavnih pisaca poput Harukia Murakamia.
Neobični rituali i navike za poticanje kreativnosti
Društvo velikana svijetu je podarilo najvoljenija remekdjela i melodija, kao i književnih djela i znanstvenih teorija. Sada je nova infografika otkrila poslove, hobije i preferencije takvih izumitelja i mislioca.
Tablica je kreirana i bazirana na temelju upisa u dnevnicima, pismima i dokumentima koji su otkrili detalje njihovih života. Otkrili su kako su pisci poput Honorea de Balzaca, Charlesa Dickensa, Kingsleya Amisa i Kafke svi regularno odvajali vrijeme za drijemanje, a obično su za to ostavljali vrijeme između 15 i 19 sati. Zbog toga su obično svoja djela stvarali noću.
Haruki Murakami redovito ide plivati, a to čini i njegov kolega pisac Kurt Vonnegut, dok je Victor Hugo preferirao namakati se u ledenim kupkama. Charles Dickens sate je provodio za večeroom, dok je William Styron svaku večer od 20 sati do ponoći provodio pijući alkohol i pušeći.
Infografika pokazuje i kako je Ludwig van Beethoven bio vrlo detaljan kada se radilo o njegovom pravilu o kuhanju kave. On je inzistirao da u njegovu šalicu tog napitka ide isključivo 60 zrna, piše Mail Online.
Mnogi radili do ranih jutarnjih sati
Mozart je jedan od rijetkih koji nije sate provodio u šetnji kako bi potaknuo kreativnost, jer je za to vrijeme davao instrukcije klavira kako bi zaradio novac. On nije jedini koji je uz svoje stvaranje imao i redoviti posao. Njemački filozof Immanuel Kant predavao je na sveučilištu, Sigmund Freud obično je provodio nekoliko sati dnevno liječeći bolesnike, dok je Kafka radio u osiguravajućem institutu.
Objavljena tablica također je pokazala neobične navike koje su velikim mislilacima pomagale u radu. Balzac je tako nosio kaluđerskuodjeću i marokanske papuče, dok je legendarna Maya Angelou radila u anonimnoj hotelskoj sobi i inzistirala na tišini.
Mozart, Freud, Kafka, Picasso i Gustave Flaubert svi su radili do ranih jutarnjih sati.
– Mozak drugačije funkcionira u različito doba dana. Studije su pokazale kako su ranoranioci dobri u planiranju, dok su oni koji rade do kasnih noćnih sati skloniji divergentnijem razmišljanju, nalazi se u infografici.